Wizyta uczniów CLV LO w Domu Powstańców Warszawskich

Środa 8 czerwca zapisze się w pamięci naszej społeczności szkolnej jako jeden z najbardziej wyjątkowych dni w tym roku szkolnym. Otóż był to dzień, w którym mieliśmy okazję poznać Powstańców Warszawskich, zaśpiewać z nimi hymn Polski, przedstawić im nasze filmy „Ku czci Powstańcom” oraz „Warszawo, nigdy nie zapomnimy”, podarować wykonane przez nas własnoręcznie kartki, ciastka zamówione specjalnie na tę okazję, no i najważniejsze…osobiście poznać naszych bohaterów, porozmawiać, a nawet zaśpiewać z Nimi, a także wysłuchać historii łamiących serce.

Jako szkoła otrzymaliśmy też od Powstańców wyjątkowy prezent – obraz z Ich podpisami, który już niebawem zawiśnie w naszej szkole.

Wzruszeń nie było końca. Ciężko było się pożegnać. Choć pożegnać to niewłaściwe słowo, bo mamy zamiar wrócić do Domu Powstańców Warszawskich przy najbliższej okazji. Była to zdecydowanie najlepsza i najbardziej poruszająca lekcja historii z możliwych.

Nie można zapomnieć też o tym, że cała uroczysta oprawa tego wydarzenia i wszystkie prezenty oraz słodki poczęstunek nie byłyby możliwe bez wsparcia finansowego ze strony Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.