ul. Wojciecha Żywnego 25, 02-701 Warszawa
(22) 620-25-06
sekretariat@liceumtwarda.edu.pl

Rekrutacja rodzin do programu FLEX Abroad 2024/2025! 

American Councils for International Education prowadzi rekrutację rodzin do programu FLEX Abroad 2024/2025! 

CLV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego po raz drugi bierze udział w programie FLEX Abroad. Jest to wymiana kulturowa pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. W tej edycji gościmy Margaret i Jacoba, którzy mieszkają u rodzin ze społeczności naszej szkoły. 

Zapraszamy serdecznie do aplikowania do programu FLEX Abroad jako rodzina goszcząca. Goszczenie ucznia lub uczennicy ze Stanów to niesamowita okazja dla rodzin do zbudowania nowych przyjaźni i bliskich relacji. To również okazja do poznania nowych kultur.

Obecnie poszukujemy rodzin, które chciałyby gościć osobę ze USA w roku szkolnym 2024/2025. Aby zostać rodziną goszczącą należy wypełnić aplikację, która znajduje się pod linkiem: Microsoft Forms

Szczegóły na temat programu FLEX Abroad i działalności American Councils są dostępne na stronie: https://poland.americancouncils.org/flex-abroad-polish

Kontakt w sprawie programu FLEX Abroad: +48 577 353 515; akania@americancouncils.org

Serdecznie zapraszamy! 

Informacje o programie FLEX Abroad (aktualności na stronie, maile). 

CLV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego w ramach współpracy z American Councils for International Education po raz drugi bierze udział w programie FLEX Abroad. 

Czym jest FLEX Abroad?  

FLEX Abroad to program wymiany kulturowej finansowany przez Departament Stanu USA. Mogą w nim wziąć udział polskie rodziny oraz uczniowie i uczennice z USA. Przez jeden rok szkolny amerykańska młodzież chodzi do warszawskich liceów i mieszka u rodzin goszczących. Dzięki temu poznaje tradycje i kulturę polską oraz dzieli się wiedzą na temat kultury swojego kraju.  

Kim są uczestnicy i uczestniczki FLEX Abroad? 

To młodzież amerykańska w wieku od 15 do 19 lat. Na co dzień są uczniami i uczennicami liceów w USA. Niektórzy zakończyli naukę w szkole średniej i są na tzw. “gap year”. Jest to roczna przerwa w nauce formalnej, która pozwala na zdobycie cennego doświadczenia w środowisku międzynarodowym. Uczestnicy i uczestniczki programu FLEX Abroad to osoby otwarte na poznawanie nowych kultur, kreatywne i zaangażowane w działalność na rzecz społeczności lokalnej. 

Kim są rodziny goszczące?

To rodziny, u których przez jeden rok szkolny mieszkają uczestnicy i uczestniczki programu FLEX Abroad z USA. Podczas wymiany kulturowej amerykańska młodzież staje się częścią polskiej rodziny, uczestniczy w jej życiu codziennym i kulturalnym. Rodziną goszczącą może zostać każdy, kto spełnia określone warunki.   

Dlaczego warto zostać rodziną goszczącą? 

Wymiana kulturowa niesie ze sobą szereg korzyści dla całej rodziny. Jest to również wartościowe doświadczenie i niezapomniana przygoda. Stając się rodziną goszczącą zyskujesz: 

–        Rozwój kompetencji międzykulturowych; 

–        Bezpośredni kontakt z przedstawicielami kultury amerykańskiej; 

–        Rozwój kompetencji językowych; 

–        Wiedzę na temat historii i kultury USA;

–        Szansę na zbudowanie trwałych relacji w środowisku międzynarodowym; 

–        Możliwość zaprezentowania kultury i historii Polski; 

–        Szkolenia i udział w wydarzeniach organizowanych przez American Councils; 

–        Nowe przyjaźnie i niesamowitą przygodę! 

Rodziny biorące udział w programie FLEX Abroad otrzymują wsparcie od American Councils. Przed przyjazdem uczestników i uczestniczek rodziny biorą udział w szkoleniu przygotowującym do swojej nowej roli. 

Jak aplikować?

Aby stań się rodziną goszczącą należy wypełnić Aplikację: Microsoft Forms

Szczegóły na temat programu FLEX Abroad i działalności American Councils są dostępne na stronie: https://poland.americancouncils.org/flex-abroad-polish

Kontakt w sprawie udziału w programie FLEX Abroad: +48 577 353 515; akania@americancouncils.org

Serdecznie zapraszamy!