ul. Wojciecha Żywnego 25, 02-701 Warszawa
(22) 620-25-06
sekretariat@liceumtwarda.edu.pl

FLEX Abroad

Droga Społeczności Szkolna,

Mamy wspaniałą wiadomość do podzielenia się dzisiaj! Nasza szkoła wzięła udział w programie FLEX Abroad i przyjęła dwóch nowych uczniów z USA, Margaret i Jacoba! Margaret i Jacob to niesamowici młodzi ludzie, którzy przylecieli do nas z daleka, aby doświadczyć naszej kultury, uczyć się i dzielić swoimi doświadczeniami z nami. Są to dwie osoby pełne pasji i entuzjazmu, gotowe podjąć nowe wyzwania w naszej szkole. Chcielibyśmy serdecznie ich przywitać w naszej społeczności, zapewniając im wsparcie i pomoc w ich nowej przygodzie w Polsce. To wspaniała okazja, aby dzielić się naszymi tradycjami, zwyczajami i uczyć się od siebie nawzajem. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o programie FLEX Abroad lub podzielić się swoimi pomysłami na integrację z Margaret i Jacobem, prosimy o kontakt z wicedyrektorem szkoły – p. Anetą Juźwin. Razem możemy uczynić ten rok szkolny niezapomnianym dla Margaret, Jacoba i całej naszej społeczności!

Dear School Community,

We have wonderful news to share today! Our school has participated in the FLEX Abroad program and welcomed two new students from the USA, Margaret and Jacob!

Margaret and Jacob are incredible young individuals who have come a long way to experience our culture, learn, and share their experiences with us. They are both passionate and enthusiastic, ready to take on new challenges in our school.

We would like to extend a warm welcome to them in our community, providing them with support and assistance in their new adventure in Poland. This is a fantastic opportunity to share our traditions, customs, and learn from each other.

If you would like to learn more about the FLEX Abroad program or have ideas for integrating Margaret and Jacob, please contact the Vice Principal, Ms. Aneta Juźwin.

Together, we can make this school year unforgettable for Margaret, Jacob, and our entire school community!