Międzynarodowe spotkanie uczniów w ramach projektu ENGLIFE

15 maja 2023 roku uczniowie naszej Szkoły, wraz z ich rówieśnikami z Grecji, Włoch, Serbii oraz Polski (LO Dubiecko), wzięli udział w spotkaniu online. Celem spotkania była wymiana doświadczeń uczniów, których nauczyciele przeprowadzili w pierwszym semestrze roku 2022/2023 cykl lekcji z wykorzystaniem technologii w ramach projektu Englife. Każda Szkoła używała wybranych podejść metodologicznych. Były to: Project Based Learning, Problem Solving, Blended Learning, Drama Based Methodology, Collaborative Learning, Gamification, Peer Tutoring oraz Flipped Classroom. Uczniowie opowiedzieli o lekcjach, w których uczestniczyli. Dzielili się wrażeniami oraz omawiali cyfrowe narzędzia, które wykorzystali w celach edukacyjnych. Mówili o tym, co im się podobało, a co stanowiło dla nich wyzwanie. Młodzież zastanawiała się również, czym się różnią lekcje z wykorzystaniem technologii od lekcji tradycyjnych i jakie są korzyści związane z przeprowadzaniem takich lekcji. Naszą Szkołę reprezentowali Dominika i Hubert, którzy opowiedzieli swoim rówieśnikom i ich nauczycielom o projekcie, w którym wzięła udział klasa 3A i 3B . Projekt dotyczył zmian klimatycznych, a w szczególności koncentrował się na zagadnieniu uchodźców klimatycznych. W ramach projektu uczniowie stworzyli infografiki w Canvie oraz podsumowujące projekt podcasty.